У багатьох випадках банки вдаються до блокування рахунків клієнтів у разі нетипових операцій, які з великою ймовірністю можуть бути пов'язані з діями шахраїв. Але існує чимало інших випадків, коли картки блокуються. На яких підставах "заморожують" рахунки, повідомляє РБК-Україна.
Усі банки проводять фінансовий моніторинг рахунків клієнтів, який насамперед направлено на виявлення відмивання грошей, нелегітимного отримання доходів. Під фінансовий моніторинг потрапляють наступні випадки:
Відкриваючи рахунок у банку, клієнт підписує договір, в якому зазначені певні умови обслуговування. За ним клієнт зобов’язаний:
Картку можуть заблокувати у разі заборгованості клієнта, якщо на це є рішення суду. Найчастіше виконавча служба заарештовує тільки суму заборгованості через несплату штрафів, комунальних послуг, податків, аліментів тощо.
Якщо клієнт довгий час не користується карткою, банк може заблокувати її. Зазвичай це відбувається через 6-12 місяців відсутності активності.
Банк блокує картку, якщо тричі ввести неправильний PIN-код. Це є заходом безпеки для унеможливлення зняття грошей сторонніми особами.
Якщо клієнт вчасно не замовить перевипуск картки, після закінчення терміну дії банк може заблокувати її.