Дуже часто українці вважають, що здоровий спосіб життя - це начебто дорого. Тому не кожен може його собі дозволити. Однак, це не зовсім так.
Про це розповідають на саті Центру громадського здоров'я.
Сімейна медична сестра Аліна Кравчук розповіла, що здорове харчування - це не обов’язково модні дієти з авокадо чи насінням чіа. Варто обирати сезонні овочі й фрукти, недорогі крупи, нежирне м’ясо з найближчого магазину або ринку та слідкувати за кількістю солі у раціоні - не більше 5 г на день.
Фізичні навантаження - це не обов’язково спортзал та заняття з тренером. Основне: ця активність повинна тобі подобатися й бути доступною. Наприклад, прогулянки на свіжому повітрі, домашня руханка, танці чи велосипед.
Зокрема, якщо не користуватися громадським транспортом, а ходити пішки, можна добряче зекономити кошти.
До того ж економія у разі відмови від алкоголю та тютюну - більш ніж очевидна. Наприклад, якщо за день ви викурюєте пачку сигарет вартістю 75 гривень, то, кинувши курити, ви збережете 27 000 гривень на рік.
"Здоровий спосіб життя - це лише твоє бажання і трішечки зусиль", - каже експерт.
Що є основою
Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок.
Правильний розпорядок дня означає перш за все 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний.
В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.
Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахах. Якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Варто постійно пробувати знову та не попускати руки.