Грип — захворювання, яке щорічно забирає 300–500 тисяч людських життів у всьому світі.
З травня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб, створений для ефективного пошуку військовослужбовців, які зникли у зоні бойових дій.
Про це інформує Житомирська ОВА.
Ця база даних є повністю захищеною, а доступ до неї мають лише визначені посадовці, включаючи представників Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти, працівників Національної поліції та Департаменту інформатизації МВС України.
Якщо ви шукаєте зниклого захисника, ось що необхідно зробити в першу чергу:
Звернутися до Територіального центру комплектування: Першим кроком є звернення до центру комплектування або військової частини, від якої була мобілізована особа. Там вам допоможуть підтвердити або спростувати статус військового.
Подати заяву в Національну поліцію: Наступним кроком є звернення з заявою до найближчого територіального органу поліції. Можна також скористатися електронною поштою [email protected] або зателефонувати на гарячу лінію.
Зафіксувати реєстраційний номер заяви: Після подачі заяви, поліція відкриває справу в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Важливо зафіксувати номер заяви та отримати витяг із ЄРДР.
Подача генетичного матеріалу для ДНК-ідентифікації: Можливо, вам запропонують здати генетичний матеріал, що істотно прискорить процес пошуку.
Важливо пам’ятати, що заяву може подати будь-яка особа, не обов’язково родич.
До Вашої уваги оновлені номери телефонів контактних осіб з надання інформації щодо розшуку зниклих безвісти, ДНК-ідентифікації в областях та у м. Києві.