Державна служба якості освіти України реагує на виклики воєнного часу й постійно вивчає стан освіти в регіонах, на територіях громад з різною безпековою ситуацією шляхом моніторингу та комунікації з представниками органів управління освітою, керівниками закладів. У зв’язку з продовженням воєнного стану актуальності набуває питання завершення поточного та підготовки до нового навчального року як для освітян, так і для батьків та учнів.
Так у межах проведення моніторингу виконання вимог законодавства в умовах дії правового режиму воєнного стану було проведено аналіз звернень на гарячу лінію управління Державної служби якості освіти у Житомирській області та впродовж 16-18 травня 2022 року організовано фокус-групи в онлайн- та офлайн-форматах з метою виявлення та обговорення проблемних питань щодо завершення 2021/2022 та підготовки до нового навчального року в умовах дії правового режиму воєнного стану.
До фокус-групи долучилися представники структурних підрозділів з питань освіти органів місцевого самоврядування, керівники закладів загальної середньої освіти, представники асоціацій педагогічних працівників та інші зацікавлені особи. Захід пройшов жваво та інтерактивно у формі діалогу. Кожен учасник висловив власну думку щодо наявних освітніх проблем у закладі або на території громади в цілому.
З-поміж низки проблемних питань учасники виокремили такі, що потребують нагального вирішення або роз’яснення щодо завершення 2021/2022 та початку нового навчального року (організаційні, фінансові, матеріально-технічні та кадрові питання). Зокрема:
Організаційні:
Фінансові:
Матеріально-технічні:
Кадрові:
Важливо, що під час обговорення актуальних освітніх проблем більшість учасників пропонували власні ідейні рішення для оптимального їх розв’язання. Загалом врегулювання окреслених проблем передбачає такі шляхи: прийняття рішень засновником закладів освіти, надання роз’яснень або ж внесення змін до нормативно-правових актів (законодавства).
З повагою, управління Державної служби якості освіти у Житомирській області!