Сегодня:
Последние записи
6 січня с.Рівне потрапило під ворожий обстріл. Внаслідок обстрілу 6 приватних будинків не підлягають відновленню, зазнали пошкоджень 141 житлове приміщення, адміністративна будівля, будівлі дитячог...
Львівське комунальне АТП №1 запрошує на роботу водіїв категорії «D» на автобуси великого і середнього класу, що курсують на міських маршрутах.Водіям пропонують офіційне працевлаштування, ринкову за...
Інформація щодо погіршення погодних умов на території Донецької області станом на 09:00 10.01.2024.Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.На території області ожеледиця, без опадів. Т...
З 10 січня у застосунку «єТривога» зміниться звук сповіщення про загрозу застосування високошвидкісних цілей. Про це повідомили розробники в соцмережі X, інформує glavcom.ua.Читайте також: На Житом...
Баннер

Те, що спалює людину зсередини - ліквідатор Слов’янська говорив з молоддю про аварію на ЧАЕС

2021-12-14 00:50:45
Источник: https://www.6262.com.ua/

Те, що спалює людину зсередини - ліквідатор Слов’янська говорив з молоддю про аварію на ЧАЕС

У Слов’янському краєзнавчому музеї ліквідатори розповідали школярам про аварію на ЧАЕС та те, як усували її наслідки.

14 грудня в Україні День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка сталася вже 35 років тому, а саме 26 квітня 1986 року. Дату обрали не випадково - саме 14 грудня 1986 року офіційно здали в експлуатацію саркофаг над сумнозвісним четвертим енергоблоком електростанції, де й стався вибух.

У Слов’янську пам'ять про ті страшні події живе у містянах, які безпосередньо брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. Напередодні цієї дати для школярів Слов’янська влаштували зустріч з ліквідаторами у міському краєзнавчому музеї.

Зокрема восьмикласники спілкувалися з ліквідатором зі Слов’янська Сергієм Храптовичем, який очолює міську в Донецькій області організацію “Союз Чорнобиль України”. Він стисло розповів молоді про те, як чоловіків зі Слов’янська доправили на боротьбу з аварією на ЧАЕС, що вже після аварії місто було схожим на моторошний привид. 

“Не верилось, что в мирное время такое может быть. Подъезжая к Чернобылю, не верилось, что я непосредственный участник этих событий”

Розповів Сергій Храптович і про те, що офіційно встановлені владою СРСР дози радіації для ліквідаторів зовсім не відповідали дійсності. А наближені до реальних дози можна було отримати, тільки якщо помножити офіційні цифри на чотири.

Ліквідатор визнає, що Радянському союзу тоді різні передові країни пропонували допомогу. Серед них була і Японія, яка вже пережила наслідки радіації після скиду атомних бомб на Хіросіму й Нагасакі. Але СРСР відмовився, хоча й використовув японські бульдозери на радіоуправлінні.

“Было бы правильно не призывать (прим. на ліквідацію) всех поголовно, а задействовать военспецов, которые бы отчетливо понимали задачу и выполняли её согласно своей воинской специальности”

Молодь, у свою чергу, зацікавило, як Сергій Храптович ставиться до серіалу “Chernobyl” від каналу HBO та чи дивився він його. Чоловік відповів, що до цього такі фільми більше ніхто не знімав, і авторам фільму слід подякувати за те, що вони наблизили реальність подій на  Чорнобильській АЕС та у Прип’яті:

“Что касается этого фильма…может быть, немножко постановочно, может быть, немножко эмоционально, может быть, не по-украински. Но, во всяком случае, до этого такого фильма не было. И нужно сказать спасибо создателям за то, что они приблизили ту действительность и показали людям, что происходило поэтапно во время ликвидации аварии”

А ще слухачі спитали, чи дійсно променева хвороба така, як показали у серіалі. Ліквідатор пояснив що є такий термін ГПХ - гостра променева хвороба. Це страшна хвороба, яку можна порівняти хіба що з опіком значного ураження.

“Это (прим. променева хвороба) сжигает человека изнутри. Никакого противоядия, никаких методов воздействия, чтобы снять болевой синдром, на тот момент не было”

Читайте: «Каждый выполнял свой гражданский долг», - ликвидаторы из Славянска о Чернобыльской катастрофе

Хоча про Чорнобильську катастрофу можна говорити годинами, у школярів була можливість отримати відповіді на найголовніші питання від тих, хто все бачив на власні очі.

Завтра ж у будівлі Слов’янської ВЦА має відбутися зустріч ліквідаторів з владою міста. Про те, що там будуть обговорювати, читайте згодом на нашому сайті.

Ще більше цікавого - у нашому Viber


Пригоди
Розпочалася 686 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Протягом минулої доби відбулося 77 бойових зіткнень.Про це йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу...
Суспільство
На сьогодні, 10 січня, в Україні оголошено підвищений рівень небезпечності. Стосується це і Дніпропетровщини.Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр.За даними синоптик...
Суспільство
У тимчасово окупованому Маріуполі станом на ранок 10 січня знеструмлено 11 трансформаторних підстанцій у Лівобережному районі.Про це під час ранкової наради заявив гауляйтер Олег Моргун.За його сло...
Суспільство
У п'ятницю, 6 січня, Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови від 29.04.2022 № 495, якою затверджено Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та над...