Сегодня:
Последние записи
6 січня с.Рівне потрапило під ворожий обстріл. Внаслідок обстрілу 6 приватних будинків не підлягають відновленню, зазнали пошкоджень 141 житлове приміщення, адміністративна будівля, будівлі дитячог...
Львівське комунальне АТП №1 запрошує на роботу водіїв категорії «D» на автобуси великого і середнього класу, що курсують на міських маршрутах.Водіям пропонують офіційне працевлаштування, ринкову за...
Інформація щодо погіршення погодних умов на території Донецької області станом на 09:00 10.01.2024.Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.На території області ожеледиця, без опадів. Т...
З 10 січня у застосунку «єТривога» зміниться звук сповіщення про загрозу застосування високошвидкісних цілей. Про це повідомили розробники в соцмережі X, інформує glavcom.ua.Читайте також: На Житом...
Баннер

У Житомирі учасники АТО/ООС безоплатно опановуватимуть IT- технології, — ФОТОРЕПОРТАЖ

2021-10-12 22:57:17
Источник: https://www.0412.ua/

У Житомирі учасники АТО/ООС безоплатно опановуватимуть IT- технології, — ФОТОРЕПОРТАЖ

У Житомирі учасники бойових дій опановуватимуть ІТ-технології. Навчання відбуватиметься на базі Поліського національного університету. Тут створили сучасну школу автоматизації із новітнім обладнанням. Такий профорієнтаційний курс - це спільний проєкт Житомирської міської ради, польського товариства «ЕНКОН» Україна та ГО «Федерація робототехніки та штучного інтелекту України».

Перші студенти вже готові розпочати навчання. П’ять учасників бойових дій безоплатно отримають знання, які допоможуть розвинутися професійно, працевлаштуватися чи розпочати власну справу.

Один із них - колишній поліцейський Євген Голішевский. По поверненню із зони бойових дій твердо вирішив щось змінювати у своєму житті. «Вебдизайн та програмування спеціальності затребувані. Це те, що сьогодні треба знати та вміти.», - переконаний Євген.

Дмитро Якимець у 2014 та 2017 році воював у зоні ООС. Сподівається отримати знання, які допоможуть йому у роботі. А працює Дмитро старшим викладачем у Житомирському військовому інституті імені С.П. Корольова.

«Це гарна можливість покращити навчальний процес, покращити сучасні системи озброєння. А коли я вийду на пенсію, то зможу застосувати знання з прикладного програмування у цивільному житті. Сьогодні наша країна на шляху автоматизації всіх сфер життя, тому ця сфера зайнятості є ключовою», - переконаний Дмитро Якимець.

Володимир Ткаченко - колишній військовослужбовець. Каже, спеціалізувався на зенітно-ракетних комплексах. Цивільна спеціальність у Володимира - інженер радіоелектронної техніки, тому й сферу обрав споріднену - автоматизації та роботизації виробництва.

Микола Івахов – ветеран державної прикордонної служби. Після 25- річної служби та участі у бойових діях тепер прагне реалізуватися ще й цивільному житті: «На пенсії теж треба вчитися. Якщо навчання мені даватиметься, буде добре. Бо ця сфера для мене ну зовсім нова». З питанням перекваліфікації, каже військовий ветеран, звернувся до соціальних служб міської ради, вони і скоординували його на навчання.

Освітній курс триватиме три-чотири місяці. Однак цей термін орієнтовний. Його ще відрегулюють після того, як оцінять рівень знань студентів у ІТ-сфері та володінні комп’ютерами.

Старт освітньому курсу дав підписаний сьогодні меморандум про співпрацю з професійної реадаптації внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих нашої громади на безоплатній основі.

Ольга Юрченко, директорка центру соціальних служб Житомирської міської ради,каже: навчальний курс є експериментальним, його удосконалять тапродовжать, аби наші захисники та внутрішньо переміщені особи отримували якісні та перспективні профорієнтаційніпослуги.

«За останні два роки центр соціальних служб співпрацював й з іншиминавчальними закладами, наприклад, з Житомирською політехнікою, з Хмельницьким державним університетом. Освітні та профорієнтаційні послуги отримали понад 100 учасниківАТО/ООС. Дехто започаткував власну справу, дехто змінив професію, яку мав до війни. Сподіваюся, що і цей проєкт матиме гарний результат», - зазначила Ольга Юрченко.

Поліський національний університет є майданчиком для розміщення навчального центру. Надалі тут зможуть пройтинавчання студенти й інших закладів, а також всі, хтовиявить бажання навчатися програмуванню.

Джерело: сайт Житомирської міської ради


Пригоди
Розпочалася 686 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Протягом минулої доби відбулося 77 бойових зіткнень.Про це йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу...
Суспільство
На сьогодні, 10 січня, в Україні оголошено підвищений рівень небезпечності. Стосується це і Дніпропетровщини.Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр.За даними синоптик...
Суспільство
У тимчасово окупованому Маріуполі станом на ранок 10 січня знеструмлено 11 трансформаторних підстанцій у Лівобережному районі.Про це під час ранкової наради заявив гауляйтер Олег Моргун.За його сло...
Суспільство
У п'ятницю, 6 січня, Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови від 29.04.2022 № 495, якою затверджено Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та над...