У Чернівцях останніми роками будується багато житлових будинків, що звісно має явний економічний ефект, хоча у період пандемії темпи будівництва і купівлі житла зменшилися. Однак, розростання житлових комплексів загострює проблему відсутності необхідної соціальної інфраструктури, яка стала госторою для низки "спальних" районів міста, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що 100 днів: мер Чернівців Клічук розповів про аудит, кадрові "чистки" та роботу ради (ФОТО)
Вирішення цієї проблеми залежить не тільки від забудовників, а й місцевоїа влади. Про це у коментарі нашій кореспондентці розповів заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк. Він зазначив, що питання побудови об'єктів соціальної інфраструктури приватними будівельними компаніями під час зведення житлових комплексів і загалом напряму залежить від рішення міської влади про виділення земельних ділянок у користування.
Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.
Ще під час передвиборчої кампанії мене запитували, чому будівельна компанія, якою я керував, не будує школи та дитячі садочки. Зауважу, що будівництво школи є великою інвестицією. Через те, що виділення земельних ділянок під забудову у місті, зазвичай, відбувалося непрозоро, тому від цього у значній мірі залежало, яку соціальну інфраструктуру зможе чи забажає звести забудовник, - сказав василь Зазуляк.
Він підкреслив, що справді в останні роки у Чернівцях будується багато житлових будинків, однак без належної соціальної інфраструктури. Тобто більшість забудовників дбають тільки про зведення житла, можуть також виділити перший поверх під магазини, аптеки, чи звести дитячий майданчик. Зазвичай, на цьому розбудова соціальної інфраструктури завершується. Зі слів посадовця, це може пояснюватися різними обставинами, які не завжди залежать від підприємця.
Яким чином власникам землі надавали права на землекористування - питання риторичне, не можу оцінювати попередні рішення міської влади. Однак вважаю, що маємо рухатися вперед і робити так, щоб місто могло ділянки під забудову багатоквартирних житлових комплексів виставляти на аукціон, щоб громада могла вирішувати питання будівництва шкіл, садків інших громадських просторів, дитячих майданчиків самостійно. Тобто забудовник сплачує місту кошти, за які можна будувати соціальну інфраструктуру, - пояснив заступник мера.
Він також додав, що для нього особисто та й загалом для нової команди у міськраді принциповим є процес "вибілювання" ринку землі, доступ до якого має стати прозорим і всім зрозумілим.
Василь Зазуляк наголосив, що нещодавно міській раді вдалося підписати Меморандум із чернівецькими компаніями-забудовниками, які зобов'язалися добровільно сплачувати за кожний збудований квадратний метр 1% від ціни Мінрегіонбуду на розвиток інфраструктури міста. "За нашими приблизними підрахунками ця сума складе більше 10 млн грн додаткових надходжень до міського бюджету, що можна буде власне витрачати й на розбудову необхідної соціальної інфраструктури", - підсумував посадовець.
Читайте також: "Робота кипить": Клічук оприлюднив відео про 100 днів Чернівецької міської ради (ВІДЕО)
На Буковині учні молодших класів Сторожинецької громади виходять на очне навчання