Донецька область може похвалитися класними маленькими виробництвами ковбаси, сирів, чаїв, зефіру, варення, меду і навіть натуральних мил ручної роботи. Але як часто ми підтримуємо місцевих виробників? Переважно маріупольці про них і не знають. Тож, редакція 0629 вирішила продегустувати продукцію східної України та поділитися своїми враженнями.
Нам прислали на дегустацію два види сиров'яленої ковбаси. Обидві тверді, солоні, зі спеціями. Темніша - добре чистилася та нормально різалася. Світліша - дуже тверда, погано чиститься та ріжеться, а також є сухою на смак. Її можна використовувати у вигляді закуски до напоїв, бо на смак як в'ялене м'ясо. Темніша ковбаса більше сподобалася редакції, вона м'якіша та соковитіша.
Далі ми куштували сиров'ялений свинячий балик, який сподобався усім без виключення. "Балик - бомба", - говорить одна з наших журналісток.
Наступною була бастурма - в'ялена вирізка з яловичого м'яса. Вона в міру суха: не пересушена та не мокра; у міру гостра: не прісна і не така, що пече. "Я людина, яка не любить гостре, але ця бастурма мені сподобалася", - резюмує журналістка 0629.
Також нам надіслали на пробу м'ясний паштет з яловичою печінкою. Відчувається, що паштет домашній, а не магазинний. Це не хімія чи напівфабрикат м'яса з папером. Він має натуральний печінковий смак без якихось домішок. Деякі журналісти нашої редакції навіть захотіли замовити паштет собі. Так само як балик, паштет сподобався усім журналістам 0629.
І останнім з м'ясної продукції, що ми скуштували, було пакування із сиров'яленими делікатесами: баликом з яловичини, антрекотом зі свинини та салом. М'ясо сподобалося всім, а сало у нашій редакції, як виявилося, не дуже люблять.
Сири ми дегустували двох видів: один з пожитником, інший - з лавандою. Обидва вони сухуваті і не мають яскраво вираженого смаку. Крафтові сири сподобалися не всім, але ситуацію врятувало варення, в яке ми його вмочували. Сири тверді, витримані, без жодних підсилювачів смаку.Вирішили всією редакцією, що обов'язково купимо варення з горіхів.
Сир Халумі перш ніж дегустувати, засмажили на грилі, згідно з інструкцією, яка додавалася в упаковці до сиру. При смаженні він тримав форму і не пригорав на сковороді. У гарячому вигляді всередині він був м'яким, а зовні - хрустка скоринка. Смак сиру Халумі легкий і трохи солонуватий. Редакція була одностайна - сир потрібно їсти тільки гарячим, а разом з шовковичним або горіховим варенням - смакота!
Трав'яний чай з ромашкою з самих Карпат робить переселенець з Донецька, який проживає наразі в Краматорську. Чай є розсипним. Його потрібно заварювати у спеціальному ситечку або ж фільтр-пакеті. Сам чай має нейтральний смак, яскравих ноток жодної рослини не виділяється. Можливо, вам сподобається його стриманий смак, але нашій редакції він здався звичайним.
Маленькі коричневі кубики - це домашнє маршмелоу. Зроблені вони з додаванням какао і мають відповідні нотки, трошки відчувається кислинка. Рожевий зефір має фруктовий смак, а зелений зефір - м'ятний. Відчувається, що це натуральний продукт, у міру солодкий та у міру сухий.
Дуже смачне варення з шовковиці, особливо смакує з сиром. У горіховому варенні містяться цілі горіхи, які в ньому ж вимочені та мають дуже цікавий солодкуватий приємний смак. Ми вперше спробували такі горіхи і дуже вражені приємним смаком.
Мед дуже густий, але смачний. Має в'язку структуру, солодкий смак та приємний запах. Дропси - це солодкі крапельки різних смаків. Нам на дегустацію надіслали сублімовані кизилові дропси. Думка редакції розійшлася: комусь вони смакували як дитячі вітамінки, комусь як звичайний солодкий снек, а комусь сподобався їх кислуватий смак. Проте всі зійшлися на тому, що ці дропси корисні, так як не містять цукру.
Різнокольорове мило має дуже стійкий яскравий запах. На тілі не залишає слідів і навіть запаху.
Бомбочка для ванни дуже класна. Довготривала у порівнянні з китайськими. Має солодкуватий фруктовий запах. Барвника мінімум, вода була злегка розовувата. На тілі частинки бомбочки не лишаються. Відчувається, що бомбочка без хімічних домішок.
Перлини для ванни не дають кольору, повністю розчиняються у воді. Має тонкий приємний аромат та гарно зволожує шкіру під час приймання ванни.
Висновок 0629: продукція Східної України екологічна, якісна, створена з турботою та любов'ю.
Читайте більше:
"Дядя Гиви" накануне локдауна. Чем побьет конкурентов новый грузинский ресторан в Мариуполе,- ФОТО
Ревизия нового ресторана в Мариуполе. "Amadeus" претендует на заведение гастрономических впечатлений, - ФОТО