Сегодня:
Последние записи
6 січня с.Рівне потрапило під ворожий обстріл. Внаслідок обстрілу 6 приватних будинків не підлягають відновленню, зазнали пошкоджень 141 житлове приміщення, адміністративна будівля, будівлі дитячог...
Львівське комунальне АТП №1 запрошує на роботу водіїв категорії «D» на автобуси великого і середнього класу, що курсують на міських маршрутах.Водіям пропонують офіційне працевлаштування, ринкову за...
Інформація щодо погіршення погодних умов на території Донецької області станом на 09:00 10.01.2024.Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.На території області ожеледиця, без опадів. Т...
З 10 січня у застосунку «єТривога» зміниться звук сповіщення про загрозу застосування високошвидкісних цілей. Про це повідомили розробники в соцмережі X, інформує glavcom.ua.Читайте також: На Житом...
Баннер

Котів стане менше: у Чернігові розпочався проєкт зі стерилізації тварин

2022-12-04 19:57:00
Источник: https://www.0462.ua/

Котів стане менше: у Чернігові розпочався проєкт зі стерилізації тварин

Чернігів – став першим містом  України, в якому почав працювати соціальний проєкт, спрямований на стерилізацію безпритульних тварин, зокрема, котів.

Про це повідомляють "Суспільне.Новини" з посиланням на ефір програми"Прайм вечір. Акценти" за участі директорки ВСЦ "Крок до тварин" Тетяни Діденко та ветеринарної фельдшерки Чернігівської міської державної лікарні ветеринарної медицини Світлани Ковчин.

За словами Тетяни, Україна не перша країна де почав діяти цей проєкт, він почав реалізацію у Болгарії та Румунії.

Чернігів став першим, бо КП ветеринарно-стерилізаційний центр (надалі ВСЦ, – ред.) “Крок до тварин” є давнім партнером міжнародного фонду “4 лапи”, саме через довіру представники фонду вибрали Чернігів, для старту проєкту.

Чернігівський ВСЦ має свої напрацювання в Україні та затверджує себе в зоозахисних організаціях.

«Не завжди комунальне підприємство з тимчасової ізоляції тварин дорівнює зоозахисту. В Чернігові це дорівнює і ми цим пишаємося».

Директорка ВСЦ розповіла,проєкт спрямований саме на котів, бо собакам завжди приділялося більше уваги, через те, що вважали що собаки більша проблема, адже люди їх більше бачать та більше бояться, але котів набагато складніше спіймати і вони розмножуються частіше: приблизно до шести разів на рік.

Також не треба забувати, що вони хижаки та можуть переносити сказ та інші небезпечні для людини хвороби.

За проєктом планується стерилізувати близько 10 тисяч котів в Україні.

Тетяна Діденко та Світлана Ковчин., Фото: Суспільне.Чернігів

Тетяна Діденко та Світлана Ковчин., Фото: Суспільне.Чернігів

Сам проєкт вже стартував в кінці жовтня у Чернігові, Сумах, найближчим часом планується запуск у Львові та інших містах України.

"Цей проєкт діє в місті, але тварини з області, також можуть бути стерилізованими, однак треба зазначити, що за проєктом центр не надає перетримку і транспортування", - каже Тетяна.

Зокрема, по місту діють куратори зооволонтерських рухів, які займаються виловом та транспортуванням до ВСЦ, бо за програмою фонд забезпечує тільки стерилізацію: медикаменти, роботу лікаря та операційні матеріали.

Скільки котів в Чернігові потребують стерилізації наразі порахувати неможливо, адже у приватному секторі є багато тварин, які гуляють самі, але вони домашні. Зокрема, за законом: тварина, яка знаходиться на вулиці, без супроводу власника, вважається безпритульною і підлягає вилову. Якщо протягом семи днів власник не знайдеться, то тварина буде стерилізована і буде шукати нового власника.

Проблема таких тварин – це проблема не тільки приватного сектору, а і багатоповерхівок, тому що багато власників вважає нормальним випускати тварину гуляти саму.

З початку проєкту вже було стерилізовано 86 котів, сам проєкт розрахований на 10 місяців, тобто 100 тварин на місяць.

Як зазначає Тетяна, вартість стерилізації відносна:

"Кіт дешевше ніж кішка, кішка дешевше ніж собака, самець дешевше ніж самиця. Якщо кішка вагітна, то операція дорожче. Якщо у кішки піометра – хвороба нирок, то ціна буде дорожчою ніж якщо кішка вагітна".

Ветеринарна фельдшерка Світлана Ковчин каже, що експерти не рекомендують робити стерилізацію якщо тваринам понад вісім років, бо з віком є більший шанс розвинення хронічних, онкологічних захворювань.Таких тварин безпосередньо потрібно обстежити. Зробити: аналіз крові, УЗД серця та нирок.

"Але обстежувати тварину бажано і в молодому віці. Бо у тварин до шести місяців можуть бути вроджені патології", – зазначає ветеринарка.

Світлана каже, після операції обов’язково за тваринами треба доглядати до 10 діб, вони повинні бути в приміщенні під наглядом власників, щоб не було ускладнення.

Після операцій лікарі завжди видають рекомендації, щодо догляду харчування або профілактики в післяопераційний період. Якщо відбулися непланові ускладнення, треба одразу дзвонити лікарю.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.


Пригоди
Розпочалася 686 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Протягом минулої доби відбулося 77 бойових зіткнень.Про це йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу...
Суспільство
На сьогодні, 10 січня, в Україні оголошено підвищений рівень небезпечності. Стосується це і Дніпропетровщини.Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Укргідрометцентр.За даними синоптик...
Суспільство
У тимчасово окупованому Маріуполі станом на ранок 10 січня знеструмлено 11 трансформаторних підстанцій у Лівобережному районі.Про це під час ранкової наради заявив гауляйтер Олег Моргун.За його сло...
Суспільство
У п'ятницю, 6 січня, Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови від 29.04.2022 № 495, якою затверджено Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та над...